Collection: Math
-
Printable Teddy Bear First Aid Activity - Pretend Play Doctor Set
Regular price $2.15 USDRegular priceUnit price / per$5.25 USDSale price $2.15 USDSale -
Color by Number Worksheets - Fun Printable Coloring Pages
Regular price $2.75 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $2.75 USDSale -
Math Addition Worksheets - Fun and Engaging Practice for Kids
Regular price $2.95 USDRegular priceUnit price / per$9.90 USDSale price $2.95 USDSale -
3D Shape Geometry Flashcards - Real-Life Object Matching - Math Center Activity
Regular price $2.85 USDRegular priceUnit price / per$7.50 USDSale price $2.85 USDSale -
Shape Nets Templates - 3D Geometry Nets for Hands-On Learning
Regular price $2.65 USDRegular priceUnit price / per$5.50 USDSale price $2.65 USDSale -
Geoboard Shape Cards – 2D Shape Activities for Fine Motor Skills & Geometry Learning
Regular price $4.95 USDRegular priceUnit price / per$2.10 USDSale price $4.95 USD -
Number Tracing Worksheets for Kids - Fun & Engaging Learning Printables!
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$7.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Math Playmat for Kids – Hands-On Math Activities - Addition, Subtraction, & Comparison
Regular price $2.77 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $2.77 USDSale -
Learn to Count with Objects Printable 12-Page Educational Activity Set - Math Fun for Kids
Regular price $2.70 USDRegular priceUnit price / per$3.78 USDSale price $2.70 USDSale -
Sale
Matching Number
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$5.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Fruits Peg It Flash Cards
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Sale
Parking Counting
Regular price $2.40 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $2.40 USDSale -
Number Tracing Big Size
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Learning Number : Watermelon
Regular price $1.90 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $1.90 USDSale -
Learning Number : Cookie in a Jar
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Learning Number : Cookie
Regular price $1.90 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $1.90 USDSale -
Learning Number : Baking Time
Regular price $3.20 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $3.20 USDSale -
Sale
Insect Size Sorting
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Sale
Counting Shell
Regular price $2.80 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $2.80 USDSale -
I Spy Number : Candy Theme
Regular price $2.40 USDRegular priceUnit price / per$10.00 USDSale price $2.40 USDSale